POZY'NİN "OYUNA İHTİYAÇ VAR" ÇAĞRISI İLE İLK 100 SET HAZIRLANDI

POZY'NİN "OYUNA İHTİYAÇ VAR" ÇAĞRISI İLE İLK 100 SET HAZIRLANDI

Mutlu haberler vermek, bu haberleri paylaşmak ve ulaşılabilir kılmak için 2018 yılında kurulmuş bir sosyal girişim olan Pozy, 6 Şubat’taki deprem felaketinin ardından depremzede çocuklar için “Oyuna İhtiyaç Var” çağrısını yapmıştı.

08 Nisan 2023 - Cumartesi / İstanbul, Ataşehir

08 Nisan 2023 - Cumartesi
/ İstanbul, Ataşehir

İhtiyaç Haritası ve Bir Kitap Bir Gelecek Derneği iş birliği ile çadır kentlerde yaşamaya başlayan birçok çocuğun oyun ihtiyacına yönelik bir projeye imza atan Pozy, “kara bulutların arasındaki beyaz bulutları gösterebilme” motto’sunu bu sefer çadır kentlerdeki çocukların hayatını gökkuşağı gibi renklendirme hedefiyle hayata geçirmeyi başardı.

Tüm Türkiye’yi derinden sarsan depremin ardından yapılan “Oyuna İhtiyaç Var” çağrısı yanıtsız kalmadı ve yardımseverlerin desteğiyle kısa sürede ilk 100 set hedefine ulaşıldı. Klinik Psikolog Dilara Gürses danışmanlığında hazırlanan ve 3 yaş üzeri tüm çocuklar için uygun olan ifade setleri; toplam 60 parça olmak üzere, özenle seçilen oyuncaklar, boya ve kırtasiye setlerinden oluşuyor. 

Çocuklar için ilk hazırlık yine gönüllülerin yardımıyla tamamlandı. Yirmiye yakın gönüllü ve çocukların katılımıyla Bir Kitap Bir Gelecek Derneği’nde gerçekleştirilen etkinlikte, bütün oyuncaklar tek tek özenle birer set haline getirildi. Gönüllüler haricinde çevredekilerin de büyük ilgisini çeken 3 saatlik etkinlik boyunca, sadece 100 set hazırlanmadı, depremzede çocuklar için tüm iyi niyet ve dilekler de paylaşıldı.

Pozy kurucu ortağı Turgay Öztürk’e göre büyük afetler sonrasında önemli olan, üzerinden bir süre geçse dahi yardımların sürekliliğini sağlamak. Bu nedenle, daha fazla çocuğa ulaşmak için oyuna ihtiyaç var web sayfası üzerinden “Oyuna İhtiyaç Var” çağrısı devam ediyor. Yardımseverler diledikleri tutarda bağış yaparak oyuncak setlerine destek olabilirler. Ayrıca Instagram sayfasından da sevindiren güncel haberler ve bilgiler duyurular da düzenli olarak paylaşılıyor.